Czy radca prawny musi być ubezpieczony?

Czy radca prawny musi być ubezpieczony?

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Na podstawie stosownego Rozporządzenia Ministra Finansów każdy radca prawny, który wykonuje zawód, jest zobowiązany do posiadania tak zwanego ubezpieczenia radców prawnych. Obowiązek ten obejmuje absolutnie wszystkich radców prawnych, którzy wykonują zawód. OC radcy prawnego gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie pewnych szkód wyrządzonych w następstwie działania, czy też zaniechania działania przed radcę prawnego. Ubezpieczenie to obejmuje także szkody wyrządzone podczas wykonywania czynności prawnego radcy. Suma minimalna gwarancyjna jest równowartością pięćdziesięciu tysięcy euro.

Wykupienie OC radcy prawnego absolutnie spełnia ustawowy obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak ono nie pozostaje bez echa na całkiem innych płaszczyznach. Posiadając OC, dany radca prawny staje się dla klientów w pełni wiarygodny, jak i godny zaufania. Sami czują się zabezpieczeni od wszelkich wyrządzanych ewentualnie szkód. Każda strona jest zadowolona. Co jak co, ale każdy lubi być zabezpieczony i odczuwać niezagrożone niczym poczucie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie nadwyżkowe także umożliwia samo rozszerzenie polisy o ubezpieczenie od zniszczenia, uszkodzenia bądź też zaginięcia dokumentów, co może być niezwykle przydatne w spółkach, które zatrudniają bardzo dużą liczbę pracowników lub też w rozwiniętych kancelariach, przez które się przewija bardzo dużo dokumentów. Możemy rozszerzyć dane ubezpieczenie na tyle, aby obejmowało ono szkody sprzed wykupienia danego ubezpieczenia, a także po jego wygaśnięciu. Polisa także umożliwia wybór spośród trzynastu wariantów sum gwarancyjnych. Zaczynając od 250 tysięcy aż do dwudziestu milionów złotych. Jak widać samo ubezpieczenie, jest niezwykle ważne. Nie podlega to absolutnie żadnym wątpliwościom. Pamiętajmy, aby podejmować współpracę tylko i wyłącznie z radcami prawnymi, którzy posiadają stosowne ubezpieczenie.

Polecamy nie tylko to ubezpieczenie, które jest obowiązkowe, ale także inne życiowe ubezpieczenia. One także dają poczucie bezpieczeństwa, a więc nie oszczędzajmy na nich. Miesięczna, czy też roczna składka wcale nie obciąży naszego domowego budżetu, a w niektórych przypadkach okaże się olbrzymim kołem ratunkowym. Nie rezygnujmy z tego. Na całe szczęście coraz więcej osób jest świadomych tego, że ubezpieczenia są potrzebne i nie jest to żaden wymysł. Niejednokrotnie będziemy wdzięczni, że zdecydowaliśmy się na ich wykupienie.