Ubezpieczenie zdrowotne dla obcokrajowców – jak wybrać

Prywatna opieka medyczna a ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia

Bardzo częstym błędem popełniamy w przypadku wybierania ubezpieczenia medycznego jest rodzaj danego wariantu ubezpieczenia. Istotnym problemem jest fakt że obecnie na rynku firmy ubezpieczeniowe oferują w swoim zakresie ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia jak i ubezpieczenia medyczne. Jaka jest w takim razie różnica? W dużym przybliżeniu ubezpieczenie medyczne obejmuje dostęp do lekarzy i badań „na żądanie” przez pewien okres w którym dane ubezpieczeni funkcjonuje. Dostęp do takich lekarzy i badań nie gwarantuje nam przyjazdu karetki, i pokrycia kosztów operacji. Jeżeli obcokrajowiec, lub też my wyjeżdżający za granice chce uzyskać ubezpieczenie obejmujące np. pobyt w szpitalu musi zainteresować się ubezpieczeniem na życie.

Bardzo częstym błędem popełniamy w przypadku wybierania ubezpieczenia medycznego jest rodzaj danego wariantu ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców funkcjonuje dokładnie na takich samych zasadach jak objęcie opieką przez państwowy wymiar ochrony zdrowia. Do zalet prywatnego ubezpieczenia niewątpliwe należy jego szybkość działania. Korzystając z tego rodzaju usług praktycznie leczymy się prywatnie a jedynie ubezpieczyciel opłaca wszystkie niezbędne faktury. Należy pamiętać że ubezpieczenie prywatne nie pokrywa wszystkich sytuacji które mogą zaistnieć w ramach danego wyjazdu, więc konieczne jest dokładne czytanie ogólnych warunków umowy i wszelkiego rodzaju wyłączeń.

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia?

Niekoniecznie niskie koszty samego ubezpieczenia są tutaj dobrym wyznacznikiem jego jakości a informacje na stronach ubezpieczycieli nie oddają w 100% prawdy. Aby uzyskać jak najbardziej realny obraz rzeczywistości warto jest przeprowadzić głęboką analizę OWU (Ogólnych Warunków Umowy) wielu ubezpieczycieli. Faktem jest że wielu z nas nie znajdzie na to czasu, szczególnie obcokrajowiec który przyjedzie do naszego państwa jedynie na krótki okres. Jak więc wybrać dobre ubezpieczenie nie marnując czasu? Rozwiązaniem jest stosowanie porównywarek internetowych w których czarno na białym uzyskamy informacje o tym co obejmuje dane ubezpieczenie.

Niekoniecznie niskie koszty samego ubezpieczenia są tutaj dobrym wyznacznikiem jego jakości a informacje na stronach ubezpieczycieli nie oddają w 100% prawdy

Korzystając z porównywarek najlepiej wybrać opcje w której stosunek kosztów do uzyskanych potencjalnych zabezpieczeń okaże się najlepszy. W przypadku kiedy uzyskamy wystarczającą ilość informacji na temat danego ubezpieczenia warto jest poczytać opinie o tym jak inni ubezpieczeni ocenili daną ubezpieczalnie na przestrzeni ostatniego roku, oraz jak wygląda tam obsługa klientów zagranicznych.

Jakość obsługi klienta dużo mówi o tym jak wygląda cała firma i czy warto zakupić produkt lub usługę właśnie u nich. Opinie o danych ubezpieczycielach są bardzo przydatne i mogą wpłynąć zaskakująco dobrze na proces decyzyjny. Jeżeli sama oferta wygląda zachęcająco a opinie już nie to powinniśmy zastanowić się czy rzeczywiście chcemy korzystać z tego typu ubezpieczyciela.

Wypłacenie odszkodowania

Część ubezpieczycieli będzie wymagać od obcokrajowca pokrycia pełnych kosztów leczenia a następnie będzie procesowała wniosek o wypłatę odszkodowania. Warto dopytać przy zawieraniu umowy czy dane odszkodowanie jest wypłacane w momencie uzyskania zakończenia procesu leczenia, czy omija nas jako osobę ubezpieczoną i przechodzi bezpośrednio na podmiot leczniczy. Koniecznym do uzyskania takich informacji jest kontakt z infolinią która pozwoli uzyskać informacje nadany temat. Ważną kwestią są również sumy który oferuje ubezpieczyciel, często nie mające nic wspólnego z realnymi kosztami leczenia. Przy kontakcie z przedstawicielem warto jest uzyskać również te informacje.