Ubezpieczenie roweru – co może obejmować?

Ubezpieczenie roweru – co może obejmować?

Jazda na rowerze jest popularnym i niezwykle przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Rowery coraz częściej także służą nam jako codzienne środki lokomocji lub narzędzia do uprawiania ekstremalnych sportów. Dlatego warto wiedzieć, kiedy można wykupić ubezpieczenie roweru i co ono właściwie obejmuje.

Ubezpieczenie roweru – czy to się opłaca?

Wbrew pozorom rowery potrafią być bardzo drogie, a ich regularne serwisowanie również niesie ze sobą spore nakłady finansowe. Przez co w razie kradzieży roweru lub jego uszkodzenia, narażamy się na wysokie straty finansowe. Te kwoty nierzadko mogą być porównywalne z ceną używanego samochodu, dlatego dobrze jest rozważyć ubezpieczenie roweru. Tym bardziej że obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje tego typu świadczenia, a polisy dla właścicieli rowerów bywają bardzo zróżnicowane.

Ubezpieczenie jednośladu opłaci się nam także w sytuacji, gdy jadąc na rowerze, spowodujemy kolizję, w wyniku której powstanie szkoda w postaci zniszczonego mienia lub uszczerbku na zdrowiu.

Od jakich czynników oraz sytuacji można ubezpieczyć rower?

Poszukując idealnej polisy, która właściwie zabezpieczy rowerzystę i jego rower, można znaleźć naprawdę wiele ciekawych opcji. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych okoliczności, które może objąć dobre ubezpieczenie roweru:

  • Ubezpieczenie od kradzieży lub od uszkodzenia roweru
  • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za spowodowane szkody podczas jazdy na rowerze
  • Ubezpieczenie na okoliczność uprawiania sportów wysokiego ryzyka związanych z jazdą na rowerze
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z jazdą na rowerze.


Warto podkreślić, że w ten sposób można ubezpieczyć nawet starsze rowery, które użytkujemy już od jakiegoś czasu. Ponadto w zależności od oferty danej firmy ubezpieczeniowej, każda usługa zostanie odpowiednio wyceniona, a udzielona pomoc będzie miała jasno określony zakres. Przed wybraniem idealnej polisy dobrze jest zatem zwrócić uwagę na wysokość kwot, na jakie opiewa dane ubezpieczenie oraz warunków, jakie należy spełnić, aby odszkodowanie zostało nam wypłacone.

Podsumowując, ubezpieczenie roweru obejmuje wiele różnorodnych sytuacji, które mogą nam się przydarzyć podczas jazdy na rowerze, niezależnie od tego, w jakim charakterze będziemy go używać. Zatem warto zakupić dobrą polisę, szczególnie jeśli często przemieszczamy się na rowerze oraz posiadamy profesjonalny i kosztowny w utrzymaniu sprzęt.